Acil Kilo Vermek

Acil Kilo Vermek | Hızlı Zayıflamak Kilo vermede sağlıklı olarak kilo vermek  hızlı kilo vermekten çok daha önemlidir. Şok diyet adı altında 1 haftada 4-5 kilo vermek aslında kilo vermenin asıl amacı olan yağlardan kurtulmayı sağlamaz. Bu tarz diyet çeşitleri vücuttaki su ve çok az miktarda kas dokusunun kaybına yol açar. Şok diyet ile verilen kiloların kısa sürede döneceği unutulmamalıdır. Sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermek için beslenme alışkanlıklarımızı değiştirmeliyiz. Kalorileri düşük ve besleyici özelliği olan gıdaları tüketip, düzenli spor yaparak kilo vermeyi sağlamalıyız.

Hızlı kilo vermek için tavsiye edilen yöntemleri inceleyelim;
Kilo vermek için uygulanan kural 6 öğün kuralı doğru değildir. Çünkü sağlıklı bireylerin hiçbir zaman 6 öğüne ihtiyaçları olmaz. Sık yenilirse hormonlar etkilenir. Özellikle tokluk hissi veren leptini hormonu baskılanır. İnsülin dengesinde, dengesizlik oluşturarak yemek yeme dürtüsü açığa çıkar.

Boş kalori denilen yani kalori değeri yüksek ancak besin değeri düşük gıdaların beslenme programından çıkarılması gerekir. Vitamin, mineral, protein, yağ içermeyen gıdalar kilo vermeyi engeller. Şeker ise bu gıdaların başında gelir. Taze sebze ve meyvelerden şeker almak, vücudumuz için yeterlidir. Tok tutan protein grubu ile beslenmenize ağırlık verin. Bunlar ise yumurta, süt ve süt ürünleri, balık ve tavuktur.

Yürüyüş yapmak kalori yakmada çok önemlidir. Asansör kullanmak yerine merdivenleri kullanmak, arabayı ineceğiniz yerden biraz daha uzak bir mesafeye park etmek gibi basit yollarla gün içindeki hareket sayınızı az da olsa artırmış olursunuz.

Düzenli su içen kişilerin az su içenlere göre daha hızlı kilo verdikleri bilinen bir gerçektir.

Uykunun kilo vermedeki etkisini biliyor muydunuz?  Yetersiz uyuyan kişiler, yemek yemeye ve kilo almaya daha çok meyilli olurlar. Sabahları erken kalkmak ve düzenli uyku kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.

Bitki çaylarından özellikle yeşil çay hızlı yağ yakmaya ve kilo vermeye neden olur. Düzenli içildiği takdirde daha kolay kilo verilir.

Alkollü içecekler ise yüksek oranda kalori içerir. Alkol kilo alınmasına yol açar. Alkol yerine su içme alışkanlığınızı artırıp, alternatif kalorisiz içeceklerle kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (3 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)

Bu Makaleyi Paylaşarak Çevrinizdekilerinde Bilgilenmesini İster Misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor