Adıyaman Diyetisyen

adıyaman yemekleriTürkiye’nin en hızlı büyüyen şehirleri arasında yer alan , en büyük geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan bu ilimizde Adıyaman diyetisyen olarak görüşüm ; Son zamanlarda yaygınlaşan çiğ köfte zincirlerinin başındaki isimden de anlayacağımız gibi “Meşhur Adıyaman Çiğ köftecisi” kelimesi ile çok haşırneşir olduğumuz son yıllarda bu güzide ilimizin çiğ köfte diyarı olduğunu duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Adıyaman diyetisyen gözünden daha bir çok kendisine has lezzetleri barındıran ilimizi detaylı inceleyelim.

Adıyaman Ürünleri ve Diyetisyen

Çiğ köfte, içli köfte, pestil, pirpirim cacığı, semsek, tene helva
Kilo vermek bir eziyet olarak görülmekten ayrılmalı ve bu bölgede yaşayan hatta dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan birinin çiğ köfte lezzetinden mahrum kalmalarına öncelikle üzüldüğümü belirtmek isterim. 81 ilden oluşan ülkemizde her ilin kendisine has lezzetleri paha biçilemez düzeydedir. Tabi şimdi bir diyetisyen gözüyle incelemek gerekirse Çiğ köfte , etsiz tüketildiğinde ara öğünlerde 4-5 adet kullanılması tam kararında bir tercih olacaktır. Acılı olarak tüketilirse içerisinde bulunan baharatların bağırsağı temizleyici ve sindirimi hızlandırıcı bir etkisi vardır.

Çiğ köftenin içindeki malzemeleri belirtmeden geçemeyeceğim 🙂

bulgur, domates salçası, biber salçası, isot, pul biber, karabiber, tuz, toz biber, kabuksuz ceviz, sıvı yağ, kuru soğan, sarımsak, su

İyi Bir Diyetisyen Nasıl Olur ?

Söyledikleri ve uyguladıkları arasında en önemlisi  işi ve kendisi arasında çelişki olmayan kişilerdir. Bir düşünsenize kilo vermek için diyetisyene gidiyorsunuz fakat size yardımcı olacağını söyleyen kişi 120 kilo, bu durumda sizce de bir çelişki yok mu ? Zaten bu sahneyle karşılaştıktan sonra psikolojik olarak bir çöküş yaşamamanız elde değil… Sadece kilo bakımından bakmazsak duruma, sağlıklı beslenmesiyle örnek olan ve bilgilerini paylaşmaktan mutluluk duyan kişidir.

Adıyaman Diyetisyenin Faydaları

adıyaman diyetisyenSağlık hayattaki en değerli sıralamanın ilk 3 sırasında kesinlikle yerini almaktadır. Tabi ki  sağlığınızı şansa  yada kulaktan duyulan sözlere bırakmamalısınız. Öncelikle sizin için en uygun olan beslenme programını hazırlayarak sağlıklı yaşam standartlarınızı yerine getirmeliyiz. Kilo alma, kilo verme daha sonraki aşamada ele alınması gereken bir konu ve hepsi birbiriyle paralel olarak bağlantılıdır. Dengeli beslenme > Sağlıklı Yaşam > İdeal Kilo bu 3 maddeyi Adıyaman diyetisyen ile kısa sürede elde edebilirsiniz. Eğer yakınınızda değilsek yada işlerinizden dolayı fırsat bulamıyorsanız takipli online diyet hizmetimizi öneririm.

Zayıflamanın Altın Kurallarından Biriside ;
Harcanılan kalori miktarı, tüketilen besinlerin kaloriden fazla olmalıdır.

İlgili Kelimeler: , , , ,
1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 4,00 / 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor