Amasya Diyetisyen

Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde bulunan Amasya ilinde her yörede olduğu gibi kendisine özgü yiyecekler mevcuttur. Amasya diyetisyen olarak görüşlerimi sizler ile paylaşmak isterim…

Amasya Yemekleri ve Diyetisyen Penceresi

çatal çorbası, sakala çarpan çorbası, bakla dolması, etli bamya gibi öne çıkan Amasya ile özdeşleşmiş yiyeceklerdir. Tabi en çok bilinin elmayı da  unutmamak lazım 🙂

Elma Kilo Aldırır Mı Yararlı Mı ?

Yaz meyveleri arasında yerini alan ve Amasya denilince ilk hafızalara düşen elma oldukça faydalıdır. FAKAT dikkat edilmesi gereken bir konuda her şeyin azı karar çoğunun zarar olmasıdır. Bir oturuşta 1 kg meyve yiyorsanız bunun yararında çok zararını görürsünüz istediğiniz kadar baklava, pasta tüketmiyorum deyin yediğiniz 1 kg meyveyle yemiş kadar olursunuz. Fakat günde 1-2 porsiyon tüketmek sağlık açısından oldukça faydalıdır.

Kararında tüketilen meyvelerin kansere karşı koruma, yaşlanmayı önleme, hücre yenilenmesini hızlandırma gibi faydaları vardır.

Yaz Geldi Amasya Diyetisyene Mi Gitsek ?

amasya diyetisyenHalk arasında bir diğer düşüncede kışın zayıflamaya pek gerek yok ama yaz gelecek tşörtler, pantolonlar, etekler raflarda tekrar yerini alacak tabi bu durumda şöyle bir problem oluyor; Ben bu Eteğe nasıl sığarım ? Hemen kişi başlıyor internetten arama yapmaya  aklındaki tek çözüm ise ; hızlı kilo verme, hemen nasıl zayıflarım yada yeni yeni moda olan daha önceden öyle bir varlığından haberdar olmadığımız kelimeler. Evet bu tarz diyetlerin ismen kulağa çok havalı geldiğinin farkındayız fakat emin olun ki sağlığınız için çokta yararı olduğunu söyleyemeyeceğim. Sağlıklı bir birey ayda ortalama 1 kg kilo kaybı yaşayarak ideal kilosuna ulaşmalıdır.

Hızlı Zayıflama Yöntemleri ve Diyetisyen Görüşü

Amasya diyetisyen olarak farkındayız ki bireyler hemen zayıflamak ideal kilosuna ulaşmak istiyor ve bunun için hızlı çözümler aramaya başlıyor. Kimisi dilediğini tüketerek daha sonra istifra etmenizi öneriyor kimisi internette satılan zayıflama haplarını fakat bilinmelidir ki bu 2 yöntemde oldukça tehlikelidir. Yakın zamanda haberde ve sosyal medyada gördüğüm bir haberde ABD yaşayan bir bayan zayıflamak için yemekleri yedikten sonra istifra ederek zayıflamaya başlamış ve bu şekilde istediği kiloya ulaşmış , bayan tamam artık kiloma eriştim dese de her yediğini bünyesi kabul etmeyerek istifra etmeye devam etmiş ve şuanda yatağa bağlı bir şekilde yaşamaktadır. Zayıflama haplarındaki tehlike ve ölüm haberlerinden bahsetmeme gerek bile yok.

Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek için ayda maximum 1 kg zayıflamanız sağlınız için idealdir.

İlgili Kelimeler: , , , ,
1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 4,50 / 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor