Balıkesir Diyetisyen

balıkesir diyetisyenMarmara ve Ege bölgesi arasında geçiş konumunda bulunan Balıkesir’in kendine özgü bir damak tadı olmakla birlikte Balıkesir diyetisyen olarak şehir halkının sağlıklı beslenmeye ne kadar önem verdiğini görmekteyiz. Şifalı ot yemeklerinin ve mantısının yanı sıra Susurluk ayranı ve Manyas yoğurdu ile ünlü olan Balıkesir’de, yoğurt her sofrada yerini alır. Balıkesir insanının sofralarından eksik etmediği yoğurt, uzun ve sağlıklı yaşama kapı açan bir besindir.   Sağlıklı yaşamın sırlarından olan yoğurt, diyetisyen tavsiyesinde her gün yenilmesi gereken besinler arasında yerini almaktadır. Hayvansal proteinlerin sağlıklı beslenmedeki yeri tartışılamaz. Kadınların vücudu günde 45 gram, erkeklerin ise, 55 gram miktarında proteine ihtiyaç duyar. Yaşamın devamı için gerekli olan ana maddeler arasında yer alan protein, yoğurtta bol miktarda bulunur. Yoğurt protein ve karbonhidrat bakımından zengin ve dengeli bir besindir. Vücuda enerji verirken, aynı zamanda sindirimi midede gerçekleştiği için uzun süre tok tutar.

Yoğurt içerdiği kalsiyum sebebiyle her bireyin günlük tüketmesi gereken temel bir besindir. Büyüme çağında olan bebeklerin ve gelişme çağında olan çocukların kemik gelişiminde faydalıdır. Kemikte bulunan yapıcı ve onarıcı hücrelerin oluşumunu arttırır. Günlük düzenli olarak tüketilen yoğurt sayesinde kemik erimesini büyük ölçüde önlemek mümkün olur. 30 yaşından önce tüketilen yoğurt ve sütün içerisindeki kalsiyumun %50’si kemiğe geçer. Ancak yaş ilerledikten sonrası bu miktar %30’a düşer. Özellikle kadınların adet döneminde ve doğumlarda vücutlarından kalsiyum atılır. Bu yüzden kadınlarda kemik erimesi riski daha fazladır. Balıkesir diyetisyen özellikle yetişkinlerin günlük olarak 400 gram yoğurt yenilmesini tavsiye etmektedir. Ancak yoğurdun tam yağlı olmayanı ve kaymaksız olanı tercih edilmelidir. Diyet yapan kişiler light yoğurt tercih edebilir ancak yoğurt tüketiminde tamamen yağsız olan yoğurtlarda tercih edilmemelidir. Yoğurdun içerisindeki protein, kalsiyum, karbonat, D vitamini ve yağ dengeli olmalıdır. Kişi günlük ihtiyacı olan besinleri rahatlıkla karşılaması gerekir. Yoğurt kan şekerini dengeler. Öğünlerde ve öğün aralarında yoğurt yenildiğinde şekerin hızla yükselmesi yahut hızla düşmesi söz konusu olmaz. Diyet listelerinin vazgeçilmez ara öğünleri arasında yer alan yoğurt, metabolizmayı hızlandırır. İçerisindeki protein sebebiyle yağların yakılmasına yardımcı olur. Günlük olarak yoğurt tüketimine önem gösterdiğiniz zaman, hem yağ yakımı sağlarsınız hem de uzun süre açlık hissi hissetmezsiniz.

balıkesir diyetisyen ücretleri

Yoğurdun kemiklerin gelişiminde faydalı olan kalsiyumu yoğun miktarda içermesi ve vücudun ihtiyacı olan proteini karşılaması bilinen faydaları arasındadır. Bilinmeyen yönleri ile yoğurt; dinlendirir, sakinleştirir ve kişinin sağlıklı görünmesine yardımcı olur. İçerdiği yağ asitleri ile meme, kolon ve deri kanserinin oluşumunu önler. Kanser hücrelerinin gelişimini engeller. Balıkesir diyetisyen yoğurdun düzenli olarak tüketilmesi durumunda cildi pürüzsüz hale getirdiğini belirtmektedir.  Yoğurdun içerisinde bulunan vitaminler sinir sistemini onarır. Yoğurt yiyen kişiler sağlıklı bir ruh haline sahip olur.  Günlük düzenli olarak yoğurt tüketen bir birey, hem ruhen hem de bedenen sağlıklı olur. Dengeli ve sağlıklı bir yaşam için yoğurt yemeyi ihmal etmeyin.

İlgili Kelimeler: , , , , ,
1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor