Bilecik Diyetisyen

bilecik diyetisyenOsmanlı Devletinin kurulduğu şehrimizde, Bilecik diyetisyen olarak; el işçiliği, maharetli ellerde yapılan hamur işleri, tarihi dokusu ve özel günlerde ikram edilen Osmanlı şerbetleri ile Bilecik’in kültürel mirasına sahip çıktığını görüyoruz. Doğum sonrası annelerin sütünün artması için yedirilen Büzme tatlısı ve misafirlere ikram edilen loğusa şerbeti Bilecik’in vazgeçilmezleri arasındadır. Doğum sonrasında annenin sağlıklı ve dengeli olarak beslenmesi hem kendisinin hem de bebeğinin bağışıklık sistemi için son derece önemlidir. Anne ne kadar sağlıklı beslenirse, bebeği de aynı oranda sağlık kazanır ve gelişimini eksiksiz tamamlar. Ancak doğum sonrasında anneler, emzirme döneminde sütünün azalması ya da kalitesinin düşmesi endişesi ile düzensiz olarak beslenebiliyor. Bu düzensizlik vücudun gereksiz yere kilo almasına sebep olabiliyor. Doğum sonrasında sütün oluşumu için çok yemek değil, kaliteli yemek esas alınmalıdır. Kaliteli ve sağlıklı olarak beslenen bir anne hem kilo kontrolünü sağlar hem de çocuğunun sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur.
Doğumdan sonra yaşanan stres, kaygı, uykusuzluk, hastalık ve dengesiz beslenme sebebiyle anne sütünün kalitesi azalabilir hatta kesilebilir. Bu durumda yapmanız gereken sürekli olarak bir şeyler yemek değil, besin değeri yüksek süt yapıcı yiyecekleri yemektir. Doğumda alınan kilolara, emzirme döneminde yeni kiloların eklenmemesini istiyorsanız, sağlıklı beslenme alanında uzman olan bir diyetisyenden yardım almanız gerekir. Emzirme döneminde diyetisyene gitmek fikri çoğu kişi tarafından yadırganabilir. Diyetisyenler sizin ve bebeğinizin sağlığını ön planda tutarak beslenmenizi sağlarken, fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Bilecik diyetisyen emzirme döneminde olan annelerin diyetisyen yardımıyla öz güven eksikliği yaşamadan, mutlu ve sağlıklı bir şekilde doğum sonrası kilolarından kurtulabileceğini belirtmektedir. Emzirme dönemindeki anne, bebeğinin gelişimi için tüm gıdalardan dengeli bir şekilde yararlanmalıdır. Diyetisyeniniz kalori hesaplaması yaparak, size en uygun olan beslenme programını hazırlar. Bu beslenme programıyla sizin sağlığınız korunurken, bebeğinizin gelişimi de hızlanır. Vücudunuzun günlük ihtiyaç duyduğu besinler size anlatılır ve besinlerin içerisindeki vitamin ve mineraller hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanır. Her besinin faydası vardır diyerek rastgele yemek yerine bilinçli olarak beslenirsiniz.
bilecik diyet yemekleriDoğum sonrası annenin tüketmesi gereken besin maddeleri kalsiyumlu, proteinli, vitaminli ve lifli yiyecekler olmalıdır. Et, süt, sebze, meyve, tahıl ve yağ grubu gıdalar beslenmede yer almalıdır. Yenilen gıdaların miktarı kadar güvenli ve hijyenik olması da bebek ve anne sağlığı için son derece önemlidir. Anne, bebeğinin gelişimi için gerekli olan sütü, en faydalı besinlerden sağlamalıdır. Doğum sonrasında diyetisyen desteğiyle anne sütünü arttıran anne, bebeğinin bağışıklık sistemini de güçlendirir. Bilecik diyetisyen annelerin doğum sonrasında sıvı alımını artırmasını ve her geçen gün egzersiz hareketlerinin de arttırılması gerektiğini belirtmektedir. Diyetisyenler sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı okurken, aynı zamanda dengeli ve kaliteli bir şekilde beslenmenizi sağlar. Her bireyin beslenme ve zayıflama programı ayrıdır. Doğum sonrasında annelerin programı hazırlanırken, süt veriminin artması göz önünde bulundurulur.

İlgili Kelimeler: , , ,
1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (6 Oy Verildi, Ortalama: 3,50 / 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor