Bursa Diyetisyen

Türkiye’nin güzelliklerle dolu şehirleri arasında yer alan Bursa’da diyetisyen olarak insanın bu şehirde ruhen kendini huzurlu hissettiğini söyleyebiliriz. Bursa’da yaşamak kişinin kendini mutlu hissetmesini sağlar. Ancak günlük yaşantımızda bizi olumsuz yönde etkileyen faktörler, sağlığımıza da zarar verir. Fiziksel, ruhsal ve zihinsel yönden kişinin olumsuz etkilenmesiyle birçok rahatsızlıklar ve hastalıklar meydana çıkar. Kişinin vücudu uyku düzensizliği, stres, yenilen gıdalardaki katkı maddeleri, sigara ve alkol kullanımı, hatalı beslenme programları, genetiği değiştirilmiş maddeler, hava kirliliği, yetersiz beslenme ve ilaçlar sebebiyle olumsuz yönde etkilenir. Tüm bu zararlı olan maddeler sadece sindirim yolu ile vücuda girmez. Deri yoluyla, nefes yoluyla, salgılarla, boşaltım sistemi ve bağışıklık sisteminin zayıflaması sebebiyle vücuda girer. Vücut için zararlı olan her madde toksindir. Vücuda alınan zararlı maddeler zaman içerisinde artış gösterir ve birçok hastalığın oluşmasına sebep olur. Yorgunluk, uyku düzensizliği, kabızlık, zihin yorgunluğu, ciltte akne oluşumu, ağız kokusu, baş ağrısı, ishal, gözaltında morluk, cilt kuruluğu, ruhsal bunalım gibi rahatsızlıklara sebep olur. Vücuda alınan toksinler zaman içerisinde hücrelerin, dokuların ve organların işlevlerini yapamaz hale gelmesine sebep olur. Vücudu adeta paslandırır. Vücudun bedensel, ruhsal ve zihinsel olarak performansı düşer.

Toksinler sadece dışarıdan alınmaz. Vücutta meydana gelen kimyasal olaylar sonucu da açığa çıkar. Bedende oluşan ve bedene dışarıdan alınan zararlı maddeler, sağlıklı bir bedeni hasta hale getirir. Toksinlerin atılması idrar, dışkı, ter ve solunum ile mümkündür. Fakat her beden için toksinlerin bu şekilde dışarı atılması mümkün olmayabilir. Bursa diyetisyen bu zararlı maddelerin bedenden uzaklaştırılması için bazı yöntemlerin uygulanması gerektiğini söylemektedir. Bu uygulamalara detoks ismi verilir. Detoks ile sadece bedeni değil, tüm zihin ve sinir sistemi de ruhsal sorunlardan arındırmak mümkün olur. Vücudunu toksinlerden arındırmak isteyen herkesin diyetisyen kontrolünde detoks uygulaması yapması gerekir. Her kişinin uygulayacağı beslenme programı gibi, uygulayacağı detoks programı da farklıdır. Detoks uygulaması her kişiye uygulanamaz. Örneğin hamile, düşük tehlikesi olan ve emziren annelerin detoks yapması sakıncalıdır. Günümüzde detoks uygulaması bilinçsiz bir şekilde yapılmaktadır ve yanlış uygulamalar söz konusu olmaktadır. Detoksta amaç sadece bir hafta boyunca sıvı tüketmek anlamına gelmemektedir. Birçok kişi detoks uygulaması ile sağlığına kavuşmak isterken, yanlış uygulamalarla sağlığından olabilmektedir. Aslında detoks uygulaması sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz anlamanı taşımaktadır.

Toksinlerden arınan bir vücut sağlıklı bir vücuttur. Evde kendi kendinize detoks uygulaması yaparken, bitkisel beslenmeye ağırlık vermeniz gerekir. Kepekli, çavdarlı ve esmer unlu gıdaları tercih etmeniz gerekir. Kuru bakliyat tüketimini haftada 2-3 kez yiyin. Yağ tüketiminde zeytinyağını tercih etmek gerekir. Şekeri hayatınızdan olabildiğince çıkartın. Bursa diyetisyen vücudun ihtiyacı olan şekerin meyveler ile sağlandığını, bu yüzden vücudun işlenmiş şekere ihtiyaç duymadığını belirtmektedir. Günlük birkaç porsiyon meyve tüketin. Çiğ sebze ve meyve vücudunuzun toksinlerden temizlenmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir yaşam için vücudunuzdan toksinleri atın.

İlgili Kelimeler: , , ,
1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor