Çankırı Diyetisyen

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan Çankırı’nın verimli topraklarında sebze, meyve ve tahıl üretimi rahatlıkla yapılmaktadır ve Çankırı diyetisyen olarak, organik şekilde üretilen tarım ürünlerin son derece sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Arpa, buğday, mercimek gibi tahıl ürünlerinin yanı sıra karpuz ve kavun üretimi de yapılmaktadır. Çankırı’nın kokulu kavunları ve lezzetli karpuzları yazın vazgeçilmezleri arasındadır. Son yıllarda gündeme gelen yazın yapılan şok meyve diyetleriyle birçok kişi kolay yoldan zayıflamaya çalışırken, sağlığını tehlikeye atma riski ile karşı karşıya geliyor. Şok meyve diyetleri genellikle diyet sonrası daha fazla kilo almakla sonuçlanır. Diyetisyen kontrolünde hazırlanan diyet listelerinde kişinin günlük ihtiyacı olan protein, yağ ve karbonhidrat oranı hesaplanır. Kişinin zayıflarken, kas kaybı yaşamaması sağlanır.

Günümüzde bilinçsiz yapılan diyetler sebebiyle birçok kişi sağlığını kaybetmekte ya da kısa süreli fayda sağlayan bu diyetler sonrasında kişinin metabolizma dengesini bozduğundan dolayı kısa süre içerisinde daha fazla kilo alımı ile sonuçlanmaktadır. Şok meyve diyetleriyle kişi kas kayıpları yaşayabilir, meyvede bulunan şeker oranı sebebiyle insülin direncinin ilerlemesi söz konusu olabilir. Meyve diyetinin sonlanmasından sonra kişinin vücudunun ihtiyacı olan karbonhidratlara fazlaca yüklenmesi ve sağlığının bozulması söz konusu olur. Meyve diyetiyle verilen kilolar hızlı bir şekilde geri alınır. Bu yüzden en fazla 2 gün yapılması gereken meyve diyetleri muhakkak Çankırı diyetisyen gözetiminde yapılmalıdır. Zayıflamak kişinin vücudunun enerji dengesini sağlaması ile mümkün olur. Zayıflamak için seçeceğiniz yöntem ne olursa olsun harcadığınız enerjinin altında kalacak şekilde olmalıdır. Sadece meyve yiyerek yahut sadece protein tüketerek elbette zayıflamak mümkündür. Ancak zayıflarken sağlığı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalınır. Kişi için esas olan sağlıktır. Vücudun ihtiyaç duyduğu 200’den fazla besin maddesi vardır. Zayıflamak için vücudun ihtiyaç duyduğu besin öğelerini göz ardı etmek, sadece sağlığınızı yitirmenize sebep olur. Bu yüzden zayıflarken sağlıklı diyetleri yapmak gerekir. Sağlığı esas alan diyetler ile kas kaybı yaşanmaz. Kitlesel yağlar erirken, vücut için gerekli olan kahverengi yağ dolusunda kayıp olmaz.

Şok meyve diyetlerini yapan kişilerin göz önünde bulundurması gereken diğer bir durum da, meyvelerin içerisinde bulunan fruktoz adlı şeker vücuda girdikten sonra glikoza dönüşür. Vücuda alınan şeker, kanserli hücrelerin beslenmesini ve büyümesini sağlar. Bu yüzden günlük 50 gramdan fazla fruktoz almamak gerekir. Gün içerisinde sürekli meyve yemek, şekerli içecek içmek anlamını taşır. Çankırı diyetisyen meyve diyetleri ile zayıflamanızın mümkün olduğunu ancak uzun süre şok meyve diyetlerine devam etmeniz durumunda kanser olma riskiniz artacağını belirtmektedir. Kilo vermeye karar vermekle birlikte uzman bir diyetisyene başvurup, onun görüşlerini almak gerekir. Sizin için en uygun olan diyet listesini hazırlayan diyetisyen sağlıklı bir şekilde kısa sürede kilo vermenize yardımcı okurken, aynı zamanda diyet sonrasında da verdiğiniz kiloları tekrar geri kazanmamanız için size özel beslenme programları hazırlar.

İlgili Kelimeler: , , ,
1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor