Çay & Kahve İçmenin Yararları

cayin-kahvenin-yararlariÇayın kahvenin yanı boş kalsın bir kural olarak bu içecekleri sık tüketenler açısından benimsenmesi gereken en önemli cümlelerden birisidir.
ŞEKER KULLANIMI OLMADAN ÇAY VE KAHVE İÇMENİN ÖNEMİ VE YARARLARI
Çay ve kahve içen insanlar yanlarında bazı şeyler tüketmeyi genelde severler ve bu durum oldukça yaygındır. Bunun olası bazı zararları vardır ve üzerinde iyice durulması gerekmektedir. Bu durum insanlarda bu içeceklerin yanında tüketilen şeylerin zamanla alışkanlığa dönüşebilmesi tehlikesini doğurabilmektedir. Oldukça yüksek olan kalori oranları ile çikolatalı ürünler ve her türlü tatlı ve tuzlu olup hamurdan yapılan yiyecekler bir süre sonra sağlık için büyük bir risk haline gelebiliyor. Aslında en doğrusu olan bu sıcak içecekleri beyaz şeker dahi ilave etmeden içmeye alışmaktır. Ancak bu durum varsa ve üstüne yüksek kalori alımı da bir alışkanlığa çevrilmişse obezite benzeri yüksek kiloyla ilgili sorunların ortaya çıkması muhtemeldir. Günlük ihtiyaç oranından fazlası çoğu zaman çay ve kahve yanında yenen çikolatalı ürünler ve bazı hamur işlerinden alınmaktadır. Ayrıca bu yiyeceklerde bulunan zararlı bazı margarin gibi ürünlerde zaten vücuda yük olan ve hiç tüketilmemesi en doğru olan besinler sınıfına girmektedir.
Beyaz un ve şeker gibi gıda maddelerinin bağımlılık yaptığı artık bilinen bilimsel bir gerçektir. Bunların belli bir sınır içinde tüketilmesi ve aşırı derecede ve gereksiz kalori alımından kaçınmak için mutlaka insanlar beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmelidir. Ruhsal açıdan da sağlıklı olmak ve fiziksel sağlıkla bunu tamamlamak için bu bağımlılıktan kaçınılmazsa bazı sonuçlara neden olduğu gerçektir. Bu sonuçlar içinde gün içinde sürekli halsizlik, genel olarak öfkeli olmak, depresyon ve hafıza ile ilgili büyük sorunlar, insanlarla rahat bir biçimde iletişim kuramamak gibi sorunlar vardır. Ayrıca şeker hastalığı, belde aşırı derecede yağlanma, tansiyon hastalıkları, hamurlu besinlere karşı aşırı bağımlılık ve başlayınca bütün hepsini yemeye karşı aşırı istek, tahammül sınırının oldukça düşmesi, sürekli uyumaya istekli olmak gibi pek çok eklenebilecek hastalık ve sorunlar da sayılabilir. Çay ve kahveyi şekersiz içmeye hemen acilen başlanmalıdır.

1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)

Bu Makaleyi Paylaşarak Çevrinizdekilerinde Bilgilenmesini İster Misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor