Diyetisyen

diyetisyenDengeli beslenme ve sağlıklı yaşam için diyetisyen hayatımızın büyük bir bölümünde neredeyse tamamında  rol almakta  7 bölge 81 ilden oluşan Türkiye’mizin her memleketinde ayrı bir lezzet bir tat mevcuttur. Tabi damak tadına hitap eden bu yöresel yemeklerimizin bir kısmı gerek pişirilmesinden gerekse içerisindeki besinlerden dolayı kilo almamıza neden olabilmektedir. Fakat kendi bünyenize göre hazırlanacak bir diyet listesiyle dilediğinizi tüketerek aç kalmadan her lezzeti tadarak ideal kilonuza ulaşabilir ve kilonuzu koruyabilirsiniz. Bilmelisiniz ki eşit miktarda tüketilen besinler kişilere göre değişkenlik göstermektedir.

Kişiye Özel Diyet Listesi

Yapıla diyetlerde ve elde edilen yemek listelerinde genelde insanlar birbirlerine yardımcı olabilmek için elindeki beslenme listesini arkadaşlarına da vererek bak ben bununa zayıflıyorum sende kullanabilirsin diyebiliyor ve  3 ay sonra kişi birde bakıyor ki hem aç kalıyor hem de normalde olduğu kilonun üzerine çıkabiliyor yada bu süre zarfında bayılma, halsizlik gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu durumun nedeni ise verilen diyet listesinin kişiye özel olmasıdır.

Diyetisyen İle Aç Kalmadan Zayıfla ?

beslenme-ve-diyet-uzmaniDiyetisyen Işın Sayın’ın  danışanlarına uyguladığı yöntem bir çok duruma göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gerekli sağlık testlerinin yapılmasından sonra kişinin günlük yaşantısına, mesleğine, gün içerisindeki hareketlilik durumuna, yaşına, çocuk sahibi olup olmamasına ve bunun gibi daha bir çok önemli faktöre göre diyet listesi oluşturmaktadır ve bir diyetisyenden beklenmeyeni yaparak listelerini danışanıyla birlikte karar vererek uygulamaktadır. Bu sayede kişi hem aç kalmadan dilediği besini tüketerek kilo veriyor ve ideal kilosuna ulaşabiliyor.

Diyet Yaparak Dengeli Beslenme

Kaç yaşında , kaç kiloda olduğunuzun hiçbir önemi yoktur önemli olan dengeli ve sağlıklı beslenmedir. Zaten beslenme alışkanlıkları düzgün olan bir birey otomatikman ideal kilosunda ve fit bir vücuda sahiptir. Diyetisyeninizin yapmış olduğu en önemli davranışlardan biriside beslenme alışkanlıklarınızı düzene koyarak sağlıklı yaşamın kapılarını aralamaktır.

Diyetisyene Gitmek Şart Mı ?

Halk olarak yanlış yorumladığımız en önemli konulardan biriside kişi kendisinin doktorudur deyimidir. Bu cümleyi doğru bir şeklide tanımlamak gerekirse ; Bireyler yanlış olduğunu bildikleri şeyi yapmamalıdır örn : Yağlı ve hamurlu besinleri tüketirseniz kilo alırsınız  bu kaçınılmazdır. Kişi kendisinin doktorudur deyiminde de asıl anlatılmak istenilen mesaj tam olarak da budur. Fakat gerekli tahliller yapılmadan kulaktan dolma bilgilerle yeme içmeyi keserseniz farkında olmadan kendinize ağır bir reçete çıkartabilirsiniz. Uzman bir diyetisyen eşliğinde beslenme önerisi almanızda ve kendi bünyenizi somut raporlarla tanımanızda oldukça fayda vardır.

İlgili Kelimeler: , , , ,
1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (9 Oy Verildi, Ortalama: 4,89 / 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor