Hızlı Kilo Verme

Hızlı Kilo Verme | DiyetisyenKİLO VERİRKEN ASLA BUNLARI YAPMAYIN

Hızlı kilo vermek için kullanılan bazı yöntemler işe yarayıp, kalıcı olarak zayıflama sağladığı gibi bazıları da hiçbir faydası olmadığı halde durumu daha da berbat hale getirir. Bilinçli yapılan diyetler kilo vermeyi kolaylaştırır. Aksi durumda işin içinden çıkamaz olursunuz ve kilo vermek kâbusunuz olur.

Açlık Diyetleri: Sıfır kalorili diyetler veya çok az kalori diyetler, hızla kilo vermenizi sağlar ama vücudun bazal metabolizma hızını da azaltır. Bu yüzden kaybettiğiniz kiloların fazlasını hızlıca geri alma durumunuz olabilir.

Şok Diyetler: Ünlülerin diyetleri veya 2 günde 3 kilo verdiren diyet gibi adlandırılan diyetlerle, hızlı kilo verirsiniz fakat bu diyetlerin sonu da açlık diyetlerinden farksızdır.

Sabahları Limonlu Su İçmek: Sabahları yapılan bu uygulama, sindirim sistemini uyandırır ve bağırsak aktivitenize yardımcı olur. Fakat kilo vermede bir işe yaramadığı bilinen bir gerçektir.

Vitrin Yürüyüşü: Kilo kaybı için hızlı tempoda yürüyüş yapmalısınız. Vitrinlere baka baka veya yavaş yavaş yürümek kilo vermede işe yaramaz.

İştah Kapatan Ürünler: Hızlı kilo vermek için kullanılan bu ürünler, beyindeki sinir iletimini etkileyerek iştahı azaltırlar. Böylelikle kullanan kişinin besin tüketimi azalır ve hızlıca kilo vermeye başlar. Kolay gibi görünen bu yöntemde ise bu ürünleri kullanmayı bıraktığınız zaman, iştah tekrar artar ve kilo almak kaçınılmaz olur.

Yüksek Protein ve Yağ İçeren Diyetler: Bu diyetlerde genelde karbonhidratlar olmaz. Et ve et ürünleri, yağ gibi besinler serbesttir. Fakat tahıl ürünleri, meyve ve sebzeler karbonhidrat yönünden zengin olduğu için yasaktır. Vücut yeteri kadar karbonhidrat alamaz ve enerji olarak yağ ve proteinleri kullanır. Bu diyetler kişiye hızlı kilo verdirir ama günlük 50 gr’dan az karbonhidrat içeren bütün diyetler ketosiz denilen olaya sebep olur. Vücut sürekli açlık yaşadığını düşünür. Ayrıca yağ yönünden zengin olan bu tür diyetler, kalp sağlığını da ciddi şekilde tehdit eder. Bu tür diyetlerin uygulanması çok zor olduğu için uzun süre kilo kontrolü sağlanamaz.

Kilo Verdirdiği İddia Edilen Özel İçecekler: Hızlı kilo verme adına Günümüzde piyasaya sürülen zayıflama ürünlerinden olan ve ithal edilen bu içecekler, kalıcı bir zayıflama sağlamaz. Ayrıca günde sadece 1 şişe içecekle yaşantı sürdürülemez.

1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (3 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)

Bu Makaleyi Paylaşarak Çevrinizdekilerinde Bilgilenmesini İster Misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor