Diyetisyen Işın Sayın, Yugoslavya ve Bulgaristan göçmeni bir ailenin kızı olarak 08.12.1975 yılında ailesinin tayini nedeniyle Ankarada dünyaya geldi. İzmir, Dikili ve Salihli’de büyüdü.
Ortaöğrenimini Sekine Evren Anadolu Lisesi’ nde tamamladı.
Dereceyle girdiği Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ndeki öğrenimini 1995-1999 yılları arasında 4 yılda tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı.

Bir Yaşar Holding kuruluşu olan Altın Yunus Catering de Ürün ve İşletme Müdürü görevinde  2 yıl çalıştı. Catering hizmeti verdiği 3500 kişiye sağlıklı beslenme seminerleri hazırlayıp, sundu.
Aynı dönemde hafta sonları Çeşme Altın Yunus Otel’ de bir Diyet Restoranın kuruluşuna destek verdi. Bu sırada, otelin spor salonu üyelerine de Beslenme ve Diyet Danışmanlığı yaptı.
İzmir’ de Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı bir kuruluştaki kimsesiz çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmelerini dikkate alarak 5 yıl boyunca gönüllülükle yemek menüleri planladı.
Amerika’da ve yurtdışında pek çok noktada yer alan, tanınan, önemli bir zayıflama merkezleri zincirinin İzmir şubesinde diyetisyenlik yaptı. İzmir’in önde gelen bir obezite kliniğinde 6 yıl idari pozisyonda ve Uzman Diyetisyen olarak çalıştı.

2007-2009 yılları arasında yine Hacettepe Üniversitesi’ nde “Obeziteyle birlikte gelişen hastalıkların (Metabolik Sendromun) diyetle tedavisi” üzerine yüksek lisansını bitirdi.

Evlenerek İstanbul’a yerleştikten sonra, 2 ayrı Cerrahi Tıp Merkezinde eş zamanlı olarak Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Birimleri kurdu ve diyetisyenliğini yaptı.

Başkent Üniversitesi’nde doktora eğitimine başladı. Okan Üniversitesi’ne nakil yaptırdı. Doğum ve bebek aşkı nedeniyle tez aşamasında doktora eğitimini dondurdu.
Şu anda ise; kendi işinin sahibi olarak çalışıyor.
Birçok dergi ve gazetede, internet sitelerinde yazıları yayınlandı, radyo ve televizyon programlarına ve çeşitli seminerlere konuşmacı olarak katıldı. Halka ve basına açık seminerler düzenledi ve konuşmacı olarak görev aldı.

Vizyon : Sektörde olabildiğince aktif olarak çağımızın en büyük problemi haline gelen obeziteyle mücadele etmek. Fark oluşturan beslenme programları ile bireylerin aç kalmadan ideal kilolarına ulaşmalarını sağlayarak diyetisyen aç bırakan kişidir imajını ortadan kaldırmak.

Misyon : Tüketilen gıdaların vücudumuza olan etkilerini çeşitli araçlarla duyurup bireyleri bilgilendirmek. İdeal kilonuza bağlı kalarak sağlıklı ve formda bir yaşam sürmenize yardımcı olmak.

KATILDIĞI KURS, SEMİNER VE KONGRELER
2013, Acıbadem Üniversitesi Kardiyoloji Diyetisyenliği Kursu Mart, 2013, 3. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu
Mayıs, 2011, İstanbul, Avrupa Obezite Kongresi Ocak, 2011, 1. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu
2011, Ankara, Hacettepe Üniversitesi Mezuniyet Sonrası Eğitimi 2011, İzmir, Ege Diyabet Günleri
2010, Ankara, Hacettepe Üniversitesi Mezuniyet Sonrası Eğitimi 2010, İzmir, Ege Diyabet Günleri
2010, İstanbul, VII. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi 2009, Ankara, Fiziksel Aktivite Beslenme ve Sağlık Kongresi
2009, İzmir, Ege Diyabet Günleri 2009, Ankara, Hacettepe Üniversitesi Mezuniyet Sonrası Eğitimi
Nisan 2008, Türk Kardiyoloji Seminerleri, 2008, İzmir, Çeşme Sheraton Otel, V. Ulusal Obezite Kongresi
2007, Ankara, Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Kongresi 2000, İZMİR, Catering Proseslerinde Besin Hijyeni,
V. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi, ANKARA V. Ulusal Obezite Kongresi
Nutrigenetik Semineri, İzmir Metabolik Sendrom Kongresi, Antalya
Uluslararası Anti- Aging kongresi, İstanbul Uluslararası Diyabet Kongresi, Antalya
Ulusal Diyabet Kongresi Antalya Uluslararası Beslenme ve Diyet Kongresi, Antalya
Gıda güvenliği paneli, ANKARA

Kaynak : Diyetisyen Işın Sayın

11 votes, average: 4,91 out of 511 votes, average: 4,91 out of 511 votes, average: 4,91 out of 511 votes, average: 4,91 out of 511 votes, average: 4,91 out of 5 (11 Oy Verildi, Ortalama 4,91 / 5, Puan)

Basında
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor