Kilo Almamak İçin Öneriler

kilo almamak için önerilerKilo alıp vermek zaman zaman herkesin yaşadığı bir durumdur. Kilo almanın en büyük nedenlerinden biri de risk içeren bazı öğünler karşısında yeterli kontrolü ele alamamamızdır. Bu kontrole sahip olmak için öncelikle risk açısından tehlikeli besinleri tanımamız gerekmektedir. Bu tür besinlerin vücudumuza zararlı etkileri öğrenildiğinde ve örnek bir beslenme programına sahip olunduğunda, kilo almak zorlaşmaya başlayacaktır. Kilo almamak için öneriler arasında özellikle yılbaşı gibi kutlama içeren günlerde dikkat edilmesi bulunmaktadır. Yılbaşları kendimizi yiyecek içecek anlamında aşırı şımarttığımız özel günlerdendir. Önümüze çıkan ne varsa yiyip içmek adeta bir adet haline gelmiştir. Aşırı tuz, aşırı şeker ve alkol tüketimi sonrası vücut neye uğradığını şaşıracaktır. Bunun getirisi olarak özellikle ertesi gün şişkin, yorgun ve zihinsel olarak bulanık uyanırız. Bunun en büyük sebebi vücuda giren toksik maddelerin kan şekerinde düzensizlikler meydana getirmesidir. Bu gibi bir rahatsızlığın önüne geçilmesi için konusunda uzman bir diyetisyenle görüşülmesi son derece yardımcı olmaktadır.

Yiyecek ve içeceklerin daha fazla tüketildiği ve kontrolsüz bir şekilde hareket edildiği bu tür özel gecelerde öncelikle o günün sabahı mutlaka sağlıklı bir kahvaltı ve hafif bir öğle yemeği yenilmelidir. Öğün atlamak ve nasılsa gece çok yiyeceğim diye düşünmek son derece zararlıdır. Uygulayacağınız 2 günlük özel bir beslenme programıyla, zararlı yiyecek ve içeceklerin olumsuz etkilerini en hafif şekilde atlatmanız mümkündür. Kilo almamak için öneriler ve bu önerileri dinlemek son derece önemlidir. Yılbaşı gecesi sonrası yapılacak bir kahvaltıda yağlı ürünlerin tüketilmemesi gerekmektedir. Tereyağı, ağır kızartmalardan uzak durulmalıdır. Bunlar yerine az yağlı peynir, haşlanmış yumurta, kahverengi ekmek ve yeşillik tüketilmelidir. Reçel, bal ve çikolatalı fındık kremaları da tüketilmemelidir. Burada amaç vücuda fazladan giren karbonhidratları olabildiğince atmaktır.

hızlı kilo alıyorumYılbaşı ve buna benzer bir etkinlik sonrasındaki ertesi günde öğle yemeği için metabolizmayı hızlandırmak açısından ağır yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Yağsız bir salata, haşlanmış yeşil sebzeler gibi düşük kalorili yiyecekler tüketilmelidir. Sebze karışımlı yağsız çorba da tavsiye edilmektedir. Sebze çorbalarınızı 1-2 tatlı kaşığı zeytinyağı, limon, soğan, salça ve baharatla tatlandırabilirsiniz. Yılbaşı sonrası uygulayacağınız kilo almamak için öneriler aslında herkesin bildiği ancak uygulamaya üşendiği noktalardır. Öğününüzü yoğurtla tamamladığınız zaman uzun süre tokluk hissi yaşar ve size gerekli olmayan zararlı yiyeceklerden de uzak durmuş olursunuz. Özellikle alkol alımına karşı yoğurdun detoks etkisi bulunmaktadır. Ara öğünlerde ihtiyaç duyulan enerjiyi de kuru meyvelerle karşılayabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız olan lif de karşılanacaktır. Bunun haricinde süt, diyet bisküvi, ayran ve yoğurt da isabetli ara öğün yiyeceklerindendir. Akşam yemeği için olan öneriler de yine öğle yemeğinde tüketilmesi gerekenlerle aynı olmaktadır. Bütün bu kurallara uyduğunuz ve gün boyu 2-2,5 litre su içtiğinizde vücudunuz temizlenecektir.

1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (3 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)

Bu Makaleyi Paylaşarak Çevrinizdekilerinde Bilgilenmesini İster Misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor