Kilo Koruma Okulu

Ülkemizde 2001 yılında sağlıklı ve leziz diyet yemeklerini kalorileri değerlerine göre paketleyip satma projesinin, ilk fikir annesi olarak,  İzmir’de çalışmalar başlattım.

Herşey sizin ihtiyaçlarınızdan yola çıkarak şekil aldı ve başladı. Tıpkı kilo verme ve kilo koruma eğitimlerimiz ve online takiplerim gibi…

2000_2002 yılları arasında danışanlarımın sorduğu sorulara uzun ve detaylı bilimsel açıklamalar yaparken buldum kendimi… Sonra da sizlerde yeme davranışı değişikliğinin kalıcı olmasına yönelik bu eğitimlerin adeta beyin yakayan etkisini fark ettim.

2006 yılında verdiğim bu eğitimleri özel sunumlara dönüştürmem gerektiğini düşündüm. Kolları sıvadım ve başladım.

2006’dan bu yana “bu eğitimleri tamamlayan”  danışanlarımın %82’sinin besin zaaflarında kalıcı yeme davranışı değişikliği olduğunu saptadık.

Bu yol boyunca beni yalnız bırakmayan danışanlarım sayesinde 6 yıl, her daim kayıtlı 500 hastam oldu. Kilo korumada ayda 1 kez gelen danışanlarımız; birer birer mezun olurken, yeni kayıtlarımız başlıyordu. Bir kez görüştüğüm hastamı tekrar 3 hafta sonra görebilir olmuştum yoğunluktan. Artık besin kayıtlarını günlük takip etme zamanıydı. Bu sayede dikkatlerini koruyabildiler. Aldıkları bilgi ve motivasyon desteği onları hedef ağırlığa kolayca taşıyordu.

Fakat yurt dışına çıkan hastalarımızın seyahatleri boyunca soruları ve beslenmeye dair desteğe olan ihtiyaçları söz konusuydu. Onlara nerede olurlarsa olsunlar destek olmalıydım.

Görüntülü sesli danışan kontrollerimi ilk defa 2007 yılında başlattım. Bu sayede yurt dışı ve şehirler arası seyahatleri de denetleyebiliyor, çözüm üreten yönlendirmeler yapabiliyordum.

Elbette esas olan sağlıklı ve tamamen kişiye özel çözümler üreten, uygulanabilir, sürdürülebilir diyet planlarıyla hastalarımızı; sağlıklı kilo koruma eğitimi danışanlarına dönüştürmekti…

Sağlıklı ya da sağlıksız kilo veren, hedefi gören ta da göremeyen çok birey mevcut. Oysa tüm bu yolculuğun sonunda herkeste ortak amaç kiloyu ve sağlığı birlikte koruyabilmektir.

Yine bu temel ihtiyaçtan yola çıkarak bu kez 20 yıllık deneyim, gece gündüz çalışma ve alt yapıyla; “kilo koruma okulunda” sizlerleyim.

 

1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)

Bu Makaleyi Paylaşarak Çevrinizdekilerinde Bilgilenmesini İster Misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor