Kısırlık Tedavisi ve Beslenme

kısırlık tedavisi ve beslenmeYıllardır özlemle bebek sahibi olmayı düşleyen anne adayları, kısırlık rahatsızlığından dolayı ertelemek zorunda kaldıkları bu hayali tüp bebek tedavisi ile gerçekleştirebiliyorlar. Ancak bu noktada tüp bebek tedavisini sağlıklı bir beslenme ve diyet programıyla desteklemekte mutlaka fayda görülecektir. Her şeyden önce anne adayının sağlıklı bir vücut formuna sahip olması, tüp bebek tedavisinin olumlu netice vermesine katkı sağlar. Yine aynı şekilde hamilelik sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için de ideal kiloya sahip olmak gerekir. Bunu sağlamanın yolu da diyetisyen gözetiminde hazırlanan beslenme programına harfiyen uymaktan geçer.
Tüp bebek tedavisine başlanmadan önce anne adaylarının yaşadığı sorunlardan biri, vücuttaki yumurtalıkların cinsiyet hormonu salgılamıyor oluşudur. Fazla kiloların yol açtığı hormonal durum bozukluğu, dolaylı yoldan kişinin iştahının açılmasına sebep olur. Adeta bir kısır döngü şeklinde ilerleyen bu rahatsızlık, anne adaylarının hızla kilo almasına ve tüp bebek tedavisinin sonuçsuz kalmasına yol açabilir.
Yine aynı şekilde düzensiz ve sağlıksız bir beslenme alışkanlığı, diyabet hastalığına kapı açarak anne adaylarının bebek sahibi olma ihtimalini ciddi oranda azaltır.
Hamile kalamayan veya bebeğini sağlıklı bir şekilde dünyaya getiremeden düşük yapan anne adayları için ideal bir çözüm yöntemi olan tüp bebek tedavisine başlamadan önce yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Tedaviyi görecek olan anne adayı bir an önce fazla kilolarından kurtulmalıdır. Tedavi esnasında vücuda uygulanan hormon tedavisi, kişinin daha fazla besin tüketmesine yol açabilir. Bu durumu önlemek için diyetisyenle beraber kararlaştırılmış bir diyet programı uygulanmalıdır.
  • Gebeliğe hazırlanan anne adaylarının, vücudun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri dengeli bir şekilde alması yine diyetisyen yardımıyla sağlanmalıdır.

Ücretsiz muayene formunu doldurarak kısırlık tedavisini sağlıklı beslenme yöntemiyle sizler de destekleyebilirsiniz.

 

1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)

Bu Makaleyi Paylaşarak Çevrinizdekilerinde Bilgilenmesini İster Misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor