Levent Diyetisyen

Diyet yapmaya karar veren bir kişi her şeyden önce bunu hayatının bir parçası haline getireceğini bilmek zorundadır. Levent diyetisyen olarak, diyet sürecine giren herkese diyet yapmayı sevdiren yöntemler uygulamaktayız. Hemen hemen her ilimizin yöresel yemekleri  oldukça çeşitli ve faydalıdır. Bunlardan biri de ayran aşı çorbasıdır. Sindirimi gayet kolay ve içindeki bileşenlerle faydalı bir çorba olan ayran aşını diyet sürecinde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Bu çorba sayesinde hem tokluk hissini yakalayabilir hem de formda kalabilirsiniz. Yoğurtla yapılan bu çorbayı masanızdan eksik etmemeye çalışmalısınız. Kullanacağınız unu kepek unuyla değiştirdiğinizde oldukça sağlıklı ve doyurucu yiyecekler yapmak sizin elinizdedir. Çay saatinde bir iki kete ve yanında yağsız peynir sizlere hem keyifli anlar yaşatacak hem de tok kalmanızı sağlayacak ve akşam yemeğinde çok hafif bir yiyecekle günü noktalamanızı sağlayacaktır.

levent diyetisyenProfesyonel ve ciddi bir desteğe ihtiyacınız olduğunda başvuracağınız en uzman kişi, konusunda tecrübeli bir diyetisyendir. Sosyalleşmenin en önemli araçlarından biri de dostlarla yemek yemek ya da evde toplanıldığı zaman değişik yiyecekler eşliğinde dost ortamında bulunmaktır. Diyet yapmanız sizi bu tür aktivitelerden uzaklaştıramaz. Levent diyetisyen olarak, sizlere bu tür arkadaş aktivitelerinde ne tür sağlıklı önlemler almanız gerektiğini ve ne gibi yiyecek ve içeceklerle katılabileceğinizi göstermekteyiz. Verdiğimiz diyet listelerinin hiçbiri sizi sosyal aktivitelerinizden mahrum bırakacak düzeyde bileşenler içermemektedir. Aynı zamanda eğer çalışan bir kişiyseniz ve çay kahve içme alışkanlığınız varsa sizlere bu içecekleri şekersiz tüketmenin yollarını da söylemekteyiz. Bitkisel içerikli tatlandırıcılar sayesinde yüzlerce kalori almaktan kurtulmanız oldukça kolaydır. Bununla birlikte yapılan bilimsel araştırmalar aşırı kahve tüketiminin vücutta mineral eksikliğine yol açtığını göstermektedir. Kahve içmek elbette içindeki kafein maddesinden dolayı kişiye enerji vermektedir ancak bu tüketim günde 2 fincandan fazla olmamalıdır. 2 fincanın açılımı da 2 tatlı kaşığıdır. Bunun fazlası hem fiziksel hem de psikolojik rahatsızlığa sebep olabilir. Ayrıca aşırı kahve tüketimi uyku sorunu yaratır ve uyku düzensizliği yine kilo almanın sebeplerindendir.

Birçok kişinin merak ettiği konulardan biri de bölgesel yağlanmada limonlu ya da sirkeli suyun etkisinin ne olduğu hakkındadır. Ne yazık ki yapılan araştırmalar sonucu henüz böyle bir iksir keşfedilmemiştir. Öyle bir şey olsaydı herkes istediği kadar abur cubur yer, kızartma tüketir ve içtiği bir bardak sirkeli ya da limonlu suyla yağlarını bir güzel yakabilirdi! Levent diyetisyen olarak, sizleri bu gibi şehir efsanelerinden uzak tutmaya çalışmaktayız. Diyet öncesi, diyet esnasında ve sonrasında içilebilecek en yararlı madde saf sudur ve bu sayede vücut toksinlerden arınmış olmaktadır. Elbette sadece su içmek kimseyi zayıflatmaz. Sağlıklı bir beslenme programı ve düzenli spor sizleri zayıflatan iki ana faktördür.

İlgili Kelimeler: , , ,
1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor