Osmanbey Diyetisyen

Kişinin ihtiyacı olan enerji miktarını bilmesi sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi için oldukça önemlidir. Osmanbey diyetisyen olarak özellikle bu konuda bilinçlenmenin ne kadar önemli olduğunu söylemek isteriz. Genellikle toplumumuz genelinde yapılan en büyük yanlışlardan birisi de diyet listelerini bilinçsiz bir şekilde kullanmaktır. Arkadaşlarınız etkili bir şekilde kilo verdiği için sizler de onun listesi ile kilo vermek için diyet listesini uygulamaya başlayabilirsiniz. Ancak kilo almak gibi hiç beklemediğiniz bir sorun ile karşılaşabilirsiniz. Bunun ise oldukça basit bir nedeni bulunmaktadır. Her ne kadar sağlıklı olduğunuzu düşünseniz de kilo vermeniz gerekirken kilo alma gibi sorun yaşıyorsanız bilmediğiniz bir rahatsızlık ile karşı karşıya bulunuyor olabilirsiniz. Ve diğer bir ayrıntı da sizin vücudunuzun arkadaşınıza oranla daha az bir enerji ile yetinebileceği ve fazlası ile de karşı karşıya kaldığında kilo alma ile karşı karşıya kaldığıdır.

Zayıflamak için veya kilo almak için herkesin belirli bir enerji ihtiyacı vardır. Ancak bu durum herkes için farklılık gösterebilmektedir. Özellikle çeşitli hastalıklar kilo almanızı veya kilo vermenizi engelleyen en önemli etkenlerden birisidir. Bunun için de bir doktora veya bir diyetisyene gitmelisiniz. Bu noktada da sıradan ve bilinçsiz bir diyet listesi ile değil sadece sağlığınıza uygun ve size iyi gelebilecek besin listeleri ile karşılaşabilirsiniz. Osmanbey diyetisyen olarak gerekli kontrollerin yapılarak sadece vücudunuz ne istiyorsa onu tüketirseniz kesinlikle hem kilo almada hem de kilo vermede kısa süre içinde başarılı bir şekilde yol kat edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Yine kilo verme ve kilo alma sorunlarında en önemli konulardan birisi de öğün saatleridir. Herkesin biyolojik saatleri farklıdır. Bunun için de acıktığınız saatleri vücudunuzun enerji ihtiyacınıza göre ayarlarsanız kesinlikle her iki sorunda da etkili bir şekilde sonuç elde edebilirsiniz. Diyet listelerinden kesinlikle korkmayın. Sadece hangi besini saat kaçta ve nasıl tüketmeniz gerektiği ile ilgili eksik bilgilere sahip olmuş olabilirsiniz. Bunun üstünden gelmek için ise Osmanbey diyetisyen olarak bizleri dilediğiniz zaman arayabilir ve beslenme konusu ile ilgili her nokta hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor