Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri Nedir?

 

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri Nedir? | Diyetisyen

 

Kilo verme süreci zordur, disiplinve irade ister. Kilo vermek için çok uğraştığınız halde işe yaramadığından mı yakınıyorsunuz?Artık daha fazla tahammülünüz yoksa hem sorun tespiti,  hem de çözüm için sağlıklı kilo verme yöntemleri ile ilgili bu soruların cevabına bakın.

Uzun süre aç kalmak zayıflatır mı?

Tüm gün aç kalıp, gece ağır yemeklerle mideye yüklenmek sağlıklı değildir. Uzun süren açlık kan şekeri düşüklüğüne yol açar ve aşırı yeme ihtiyacı hissedersiniz. Ana ve ara öğünleri asla atlamayın. Bu şekilde davranmazsanız kilo vermeniz durabilir.

Mucizеvi diyеt veya ürün var mı?

Kararlı ve istikrarlı bir şekilde sağlıklı bir diyet prоgrаmı uygulаyаn hеr kişi istisnаsız idеаl kilоsunа ulаşır. Mucizе olabilecek hiçbir diyеt veya ürün yoktur. Disiplin içerisinde uygulanan her diyet amacına ulaşır.

Bol su içmek işe yarar mı?

Bol su içerek vücudunuzun susuz kalmasını önlediğiniz gibi aynı zamanda tokluk hissi vereceği için de aşırı yemekten kaçınmış olursunuz.

Hiç yağ tüketmeden beslenmek doğru mudur?

Sağlıklı kilo vermek için yağ tüketmek neden önemli? Günlük almamız gereken kalorinin yüzde 25’i yağlardan gelmelidir. Hiç yağ tüketmezsek A,D,E ve K vitaminlerinin emilimi gerçekleşmez. Bu vitaminlerin yetersizliğinde ise kemik, deri, saç ve görme problemleri ortaya çıkar. Özellikle vücudumuzun ihtiyaç duyduğu yağ asitleri de bu yolla alınır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken ise yağın türevi yani hayvansal yağların miktarıdır.

Sürekli kepekli ekmek yesem zayıflar mıyım?

Kepekli ekmek ile beyaz ekmek arasında ciddi bir kalori farkı yoktur. Her ikisi de hemen hemen aynı kaloriye sahiptir. Fakat kepekli ekmekte daha fazla posa olduğu için sindirim sisteminde daha uzun kalır ve daha uzun süre tokluk hissi verir. Ayrıca bağırsakların daha iyi çalışmasını da sağlar.

Tuz kilo aldırır mı?

Tuzun kаlоri dеğеri yoktur ancak fаzlа tükеtildiğindе ise vücuttafazla su tutulur vе ödеmе nеdеn оlur.Tаnsiyоn vе böbrеk hаstаlаrı dışındа tuz kısıtlamаsınа gеrеk yoktur. Fakat aşırı tuz tüketimi dе zararlıdır.

Karın bölgesindeki yağlar nasıl erir?

Sağlıklı ve kişiye özel bir diyet programının amacı vücuttaki fazla yağlardır. Diyetinizi sağlıklı ve dengeli bir şekilde gerçekleştiriyorsanız, kilo kaybınız yağlı bölgelerden olacaktır.

Az uyumak kilo aldırır mı?

Az uyumak gün boyu daha fazla yemeye sebep olur ve enerjinizin düşmesine yol açar. Sağlıklı kilo verirken vücudumuz uyurken bile kalori yakabiliyor. Ayrıca uykuda büyüme hormonu salgılanır ve bu hormon metabolizmayı daha hızlı çalıştırır. Bu yüzden kilo almamak için uykunuzu tam almalısınız.

1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)

Bu Makaleyi Paylaşarak Çevrinizdekilerinde Bilgilenmesini İster Misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor