Şişli Diyetisyen

Şişli DiyetisyenDiyet yapmak sadece öğünleri düzenli beslenme programına sokmak demek değildir. Yalnızca sağlıklı beslenerek vücut şekle sokulmamaktadır. Şişli diyetisyen olarak, sizlere vücudunuzu nasıl forma sokabileceğiniz hakkında önemli ipuçları vermekteyiz. Deniz ürünlerinden hamsinin bol miktarda bulunduğu şehirde diyet listelerine balık eklenmesi ekstra önem kazanmaktadır. Bununla birlikte çok yararlı bir besin olan karalâhana da bolca tüketilmektedir. Sebze ve balık ağırlıklı bir menüyü yaşam tarzı haline getirip haftanın en az üç günü düzenli egzersiz yaptığınızda sağlıklı ve formda kalmak sizin için oldukça kolay olacaktır. Karadeniz Bölgemizin enfes çayını da içerken, şeker miktarını en aza indirmeniz ya da bitkisel içerikli tatlandırıcı kullanmanız tavsiye edilmektedir. Çayınızın içine atacağınız ince bir dilim limon da şeker alımınızı kısacak ve sizlere yaz kış sağlıklı bir içecek tüketme imkânı sağlayacaktır.

Bir diyetisyen, hastasına sağlıklı bir diyet listesi verdiğinde yanında hangi hareketleri yapacağına dair bir egzersiz programı da vermek zorundadır. Bu program kişinin sağlık durumuna, yaşına, cinsiyetine ve sosyal durumuna uygun şekilde yazılmalıdır. Diyetisyenin empati gücü burada sahneye çıkmaktadır. Ekonomik durumu zayıf olan bir kişiye lüks spor salonları, yüzme havuzları ve masaj salonları gibi teknikler yazılmamalıdır. Parada hafif ancak fizikte etkili birçok aktivite mevcuttur. Bunlardan en hesaplısı ve en yararlısı yürüyüştür. Düzenli yürüyüşün insan psikolojisi üzerinde olumlu etkilerinin olduğu artık kanıtlanmış bir gerçektir. Her yaştaki insanın kolayca uygulayabileceği bir aktivitedir ve sonucu kesin başarıdır. Şişli diyetisyen olarak, her yaştaki insana egzersiz programları vermekte ve çok başarılı sonuçlar almaktayız. Biraz azim biraz da hırsla zayıflayamama ya da forma girememe gibi bir durum yoktur. Bunun haricinde ameliyat gibi birtakım cerrahi operasyon geçirmiş hastalara özel diyet programları ve egzersiz talimatları da vermekteyiz. Bu sayede ameliyat sonrası süreçte hastalar çok daha çabuk sağlıklarına ve formlarına kavuşmaktadırlar.

Spor yaparken, genellikle açık hava aktivitelerine ağırlık verilmesi Işın Sayın tarafından tavsiye edilmektedir. Bunun amacı oksijen alımını hızlandırmak ve yağ yakma oranını maksimuma çıkarmaktır. Temiz havada yapılacak spor kadar sağlıklısı yoktur. Büyükşehirlerde yaşayan insanların da yeşil parklarda bolca yürüyüş ve kültürfizik hareketleri yapması önerilmektedir. Sağlıklı bir beslenme programının yanında yapılacak her türlü egzersiz kilo vermeyi hızlandırmaktadır. Bu artık kanıtlanmış bilimsel bir gerçektir. Haftada 3 günlük düzenli ve ritmik bir yürüyüş bile karın kaslarınızı kısa sürede forma sokacak ve sarkmalarınız minimuma inecektir. Egzersiz yaparken susuz kalmamanız çok önemlidir. Şişlide diyetisyen olarak, bol miktarda su ve günde 2 fincan yeşil çay içilmesi önerilmektedir. Yeşil çayın da yağ yakıcı antioksidan etkisi kanıtlanmıştır. Aynı zamanda kansere karşı bir savunma duvarı ördüğünden yeşil çayı günlük hayatınızdan eksik etmemeniz çok önem taşımaktadır.

İlgili Kelimeler: , , , ,
1 Puan2  Puan3  Puan4  Puan5  Puan (4 Oy Verildi, Ortalama: 4,50 / 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere dyt.isinsayin@gmail.com mail adresimizden yada 0552 214 06 69 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor